TNPV12102M13BEEN.pdf
| Series | TNPV |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance | 2.13 MOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |