TNPW060334K8BXEA
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
TNPW060334K8BXEA
TNPW060334K8BXEA
Part Number
TNPW060334K8BXEA
Manufacturer
Vishay Dale
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/8W 0603
Data sheet
TNPW060334K8BXEA.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
TNPW060334K8BXEA
Comments
    TNPW060334K8BXEA Specifications
    SeriesTNPW e3
    Part StatusActive
    Resistance34.8 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±15ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)