TNPW06033K30BYEA
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
TNPW06033K30BYEA
TNPW06033K30BYEA
Part Number
TNPW06033K30BYEA
Description
RES 3.3K OHM 0.1% 1/8W 0603
Data sheet
TNPW06033K30BYEA.pdf
Delivery Services
TNPW06033K30BYEA
Comments
    TNPW06033K30BYEA Specifications
    SeriesTNPW e3
    Part StatusActive
    Resistance3.3 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±10ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)