TNPW0603909RBYEA
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
TNPW0603909RBYEA
TNPW0603909RBYEA
Part Number
TNPW0603909RBYEA
Description
RES 909 OHM 0.1% 1/8W 0603
Data sheet
TNPW0603909RBYEA.pdf
Delivery Services
TNPW0603909RBYEA
Comments
    TNPW0603909RBYEA Specifications
    SeriesTNPW e3
    Part StatusActive
    Resistance909 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±10ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)