TNPW1206215KFETA
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
TNPW1206215KFETA
TNPW1206215KFETA
Part Number
TNPW1206215KFETA
Description
RES 215K OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
TNPW1206215KFETA.pdf
Delivery Services
TNPW1206215KFETA
Comments
    TNPW1206215KFETA Specifications
    SeriesTNPW
    Part StatusActive
    Resistance215 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThin Film
    FeaturesMilitary
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)