TNPW2512649KBEEG
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
TNPW2512649KBEEG
TNPW2512649KBEEG
Part Number
TNPW2512649KBEEG
Manufacturer
Vishay Dale
Description
RES 649K OHM 0.1% 1/2W 2512
Data sheet
TNPW2512649KBEEG.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
TNPW2512649KBEEG
Comments
    TNPW2512649KBEEG Specifications
    SeriesTNPW e3
    Part StatusActive
    Resistance649 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    CompositionThin Film
    FeaturesMoisture Resistant
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package2512
    Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)