WSL2512R3000FEA.pdf
| Series | WSL |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance | 300 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Metal Element |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |