30056-50-WBXP
Home > All Products > Circuit Protection > Circuit Breakers
30056-50-WBXP
30056-50-WBXP
Part Number
30056-50-WBXP
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
CIRCUIT BREAKER
Data sheet
30056-50-WBXP.pdf
Category
Circuit Breakers
Delivery Services
30056-50-WBXP
Comments
    30056-50-WBXP Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Part StatusObsolete
    Breaker Type-
    IlluminationNone
    Actuator TypeAutomatic Reset
    Mounting TypeHolder
    Approval Agency-
    Number of Poles-
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC12 V
    Current Rating (Amps)50A
    Illumination Voltage (Nominal)-
    30056-50-WBXP FAQ
    1. How to order 30056-50-WBXP on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 30056-50-WBXP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 30056-50-WBXP?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    30056-50-WBXP Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    CBW58-EL-50A CBW58-EL-50A CBW58-EL-50A OptiFuse 5000 CIR BRKR THRM 50A 250VAC 50VDC View
    30055-20 30055-20 30055-20 Littelfuse Inc. 5000 CIR BRKR 20A 12V MET BRK HWD View
    30056-10 30056-10 30056-10 Littelfuse Inc. 5000 CIR BRKR 10A 12V MET HWD View
    30056-15 30056-15 30056-15 Littelfuse Inc. 5000 CIR BRKR 15A 12V MET HWD View