TA45-ABFGH060C0-AZM11.pdf
| Series | TA45-2R |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Part Status | Active |
| Breaker Type | Thermal |
| Illumination | None |
| Actuator Type | Rocker |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Approval Agency | CSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077 |
| Number of Poles | 2 |
| Voltage Rating - AC | 240 V |
| Voltage Rating - DC | 60 V |
| Current Rating (Amps) | 6A |