TA45-ABFGSJ21C0-AZM11
Home > All Products > Circuit Protection > Circuit Breakers
TA45-ABFGSJ21C0-AZM11
TA45-ABFGSJ21C0-AZM11
Part Number
TA45-ABFGSJ21C0-AZM11
Manufacturer
Schurter Inc.
Description
TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
Data sheet
TA45-ABFGSJ21C0-AZM11.pdf
Category
Circuit Breakers
Delivery Services
TA45-ABFGSJ21C0-AZM11
Comments
    TA45-ABFGSJ21C0-AZM11 Specifications
    SeriesTA45-2R
    RoHSRoHS
    Part StatusActive
    Breaker TypeThermal
    IlluminationNone
    Actuator TypeRocker
    Mounting TypePanel Mount, Snap-In
    Approval AgencyCSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077
    Number of Poles2
    Voltage Rating - AC240 V
    Voltage Rating - DC60 V
    Current Rating (Amps)2.1A
    Illumination Voltage (Nominal)-
    TA45-ABFGSJ21C0-AZM11 FAQ
    1. How to order TA45-ABFGSJ21C0-AZM11 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TA45-ABFGSJ21C0-AZM11 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TA45-ABFGSJ21C0-AZM11?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    TA45-ABFGSJ21C0-AZM11 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    CBW58-EL-50A CBW58-EL-50A CBW58-EL-50A OptiFuse 5000 CIR BRKR THRM 50A 250VAC 50VDC View
    30055-20 30055-20 30055-20 Littelfuse Inc. 5000 CIR BRKR 20A 12V MET BRK HWD View
    30056-10 30056-10 30056-10 Littelfuse Inc. 5000 CIR BRKR 10A 12V MET HWD View
    30056-15 30056-15 30056-15 Littelfuse Inc. 5000 CIR BRKR 15A 12V MET HWD View