AE775W14-12PW
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Circular Connectors
AE775W14-12PW
AE775W14-12PW
Part Number
AE775W14-12PW
Description
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
Data sheet
AE775W14-12PW.pdf
Delivery Services
AE775W14-12PW
Comments
    AE775W14-12PW Specifications
    ShieldingShielded
    OrientationW
    Shell MaterialAluminum
    Voltage Rating600VDC
    Shell Size - Insert14-12
    Current Rating (Amps)7.5A, 13A
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C