FFA.0S.303.CLAC32
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Circular Connectors
FFA.0S.303.CLAC32
FFA.0S.303.CLAC32
Part Number
FFA.0S.303.CLAC32
Description
CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
Data sheet
FFA.0S.303.CLAC32.pdf
Delivery Services
FFA.0S.303.CLAC32
Comments
    FFA.0S.303.CLAC32 Specifications
    Shell FinishChrome
    Cable Opening0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
    Number of Positions3
    Shell Size - Insert303
    Current Rating (Amps)7A
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C