FFA.0S.303.CLAC44
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Circular Connectors
FFA.0S.303.CLAC44
FFA.0S.303.CLAC44
Part Number
FFA.0S.303.CLAC44
Description
CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
Data sheet
FFA.0S.303.CLAC44.pdf
Delivery Services
FFA.0S.303.CLAC44
Comments
    FFA.0S.303.CLAC44 Specifications
    Shell FinishChrome
    Cable Opening0.146" ~ 0.173" (3.70mm ~ 4.40mm)
    Number of Positions3
    Shell Size - Insert303
    Current Rating (Amps)7A
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C