LC72131KMA-AE
LC72131KMA-AE
LC72131KMA-AE
Part Number
LC72131KMA-AE
Manufacturer
onsemi
Description
IC PLL FREQ SYNTHESIZER
Data sheet
LC72131KMA-AE.pdf
Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Delivery Services
LC72131KMA-AE
Comments
    LC72131KMA-AE Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PLLYes
    Type-
    InputCrystal
    OutputClock
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case20-SOIC (0.213", 5.40mm Width)
    Frequency - Max160MHz
    Voltage - Supply4.5V ~ 5.5V
    Divider/MultiplierYes/No
    Number of Circuits1
    Ratio - Input:Output1:1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C