MC100LVEL38DWR2G
MC100LVEL38DWR2G
MC100LVEL38DWR2G
Part Number
MC100LVEL38DWR2G
Manufacturer
onsemi
Description
IC CLOCK GEN ECL 2:1 4/6 20-SOIC
Data sheet
MC100LVEL38DWR2G.pdf
Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Delivery Services
MC100LVEL38DWR2G
Comments
    MC100LVEL38DWR2G Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series100LVEL
    RoHSRoHS
    PLLNo
    TypeClock Generator
    InputHSTL, NECL, PECL
    OutputECL
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Frequency - Max1.2GHz
    Voltage - Supply3V ~ 3.8V
    Divider/MultiplierYes/No
    Number of Circuits1
    Ratio - Input:Output1:4
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C