NB3N3020DTR2G
NB3N3020DTR2G
NB3N3020DTR2G
Part Number
NB3N3020DTR2G
Manufacturer
onsemi
Description
IC CLK MULTIPLIER 3.3V 16-TSSOP
Data sheet
NB3N3020DTR2G.pdf
Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Delivery Services
NB3N3020DTR2G
Comments
    NB3N3020DTR2G Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PLLYes
    TypeClock Multiplier
    InputLVCMOS, LVTTL, Crystal
    OutputLVCMOS, LVPECL, LVTTL
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Frequency - Max210MHz
    Voltage - Supply2.97V ~ 3.63V
    Divider/MultiplierYes/Yes
    Number of Circuits1
    Ratio - Input:Output1:2
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C