PI6CX100-27WE
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
PI6CX100-27WE
PI6CX100-27WE
Part Number
PI6CX100-27WE
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
IC OSC VCXO 27MHZ 8-SOIC
Data sheet
PI6CX100-27WE.pdf
Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Delivery Services
PI6CX100-27WE
Comments
    PI6CX100-27WE Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    TypeVCXO
    Count-
    Frequency27MHz
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply5 mA
    Voltage - Supply3.135V ~ 3.465V
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C