403C11A13M00000
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
403C11A13M00000
403C11A13M00000
Part Number
403C11A13M00000
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 10PF SMD
Data sheet
403C11A13M00000.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
403C11A13M00000
Comments
    403C11A13M00000 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series403
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency13 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±10ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms