403C35E13M00000
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
403C35E13M00000
403C35E13M00000
Part Number
403C35E13M00000
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF SMD
Data sheet
403C35E13M00000.pdf
Delivery Services
403C35E13M00000
Comments
    403C35E13M00000 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Ratings-
    Frequency13 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms