403C35E29M49120
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
403C35E29M49120
403C35E29M49120
Part Number
403C35E29M49120
Description
CRYSTAL 29.4912MHZ 20PF SMD
Data sheet
403C35E29M49120.pdf
Delivery Services
403C35E29M49120
Comments
    403C35E29M49120 Specifications
    Ratings-
    Frequency29.4912 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms