403CXXK32M00000
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
403CXXK32M00000
403CXXK32M00000
Part Number
403CXXK32M00000
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Data sheet
403CXXK32M00000.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
403CXXK32M00000
Comments
    403CXXK32M00000 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series403
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency32 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±15ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms