445A25K27M00000
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
445A25K27M00000
445A25K27M00000
Part Number
445A25K27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Data sheet
445A25K27M00000.pdf
Delivery Services
445A25K27M00000
Comments
    445A25K27M00000 Specifications
    Ratings-
    Frequency27 MHz
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms