445A35C13M00000
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
445A35C13M00000
445A35C13M00000
Part Number
445A35C13M00000
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 16PF SMD
Data sheet
445A35C13M00000.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
445A35C13M00000
Comments
    445A35C13M00000 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series445
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency13 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance16pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms