445W25B24M57600
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
445W25B24M57600
445W25B24M57600
Part Number
445W25B24M57600
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 13PF SMD
Data sheet
445W25B24M57600.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
445W25B24M57600
Comments
    445W25B24M57600 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series445
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency24.576 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance13pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
    Operating Temperature0°C ~ 50°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms