830003309B
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
830003309B
830003309B
Part Number
830003309B
Manufacturer
Würth Elektronik
Description
WE-XTAL QUARTZ CRYSTAL 19.66080
Data sheet
830003309B.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
830003309B
Comments
    830003309B Specifications
    PackageBulk
    SeriesHC49/4H
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency19.6608 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance30pF
    Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.161" (4.10mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms