ABL-24.576MHZ-B4Y-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABL-24.576MHZ-B4Y-T
ABL-24.576MHZ-B4Y-T
Part Number
ABL-24.576MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF TH
Data sheet
ABL-24.576MHZ-B4Y-T.pdf
Delivery Services
ABL-24.576MHZ-B4Y-T
Comments
    ABL-24.576MHZ-B4Y-T Specifications
    Ratings-
    Frequency24.576 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms