ABLS-12.000MHZ-K4T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-12.000MHZ-K4T
ABLS-12.000MHZ-K4T
Part Number
ABLS-12.000MHZ-K4T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
ABLS-12.000MHZ-K4T.pdf
Delivery Services
ABLS-12.000MHZ-K4T
Comments
    ABLS-12.000MHZ-K4T Specifications
    Ratings-
    Frequency12 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms