ABLS-15.360MHZ-B4-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-15.360MHZ-B4-T
ABLS-15.360MHZ-B4-T
Part Number
ABLS-15.360MHZ-B4-T
Description
CRYSTAL 15.3600MHZ 18PF SMD
Data sheet
ABLS-15.360MHZ-B4-T.pdf
Delivery Services
ABLS-15.360MHZ-B4-T
Comments
    ABLS-15.360MHZ-B4-T Specifications
    Ratings-
    Frequency15.36 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms