ABLS-16.000MHZ-20-D4H-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-16.000MHZ-20-D4H-T
ABLS-16.000MHZ-20-D4H-T
Part Number
ABLS-16.000MHZ-20-D4H-T
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
Data sheet
ABLS-16.000MHZ-20-D4H-T.pdf
Delivery Services
ABLS-16.000MHZ-20-D4H-T
Comments
    ABLS-16.000MHZ-20-D4H-T Specifications
    Ratings-
    Frequency16 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±35ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms