ABLS-24.576MHZ-20-B-4-Y-F-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-24.576MHZ-20-B-4-Y-F-T
ABLS-24.576MHZ-20-B-4-Y-F-T
Part Number
ABLS-24.576MHZ-20-B-4-Y-F-T
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Data sheet
ABLS-24.576MHZ-20-B-4-Y-F-T.pdf
Delivery Services
ABLS-24.576MHZ-20-B-4-Y-F-T
Comments
    ABLS-24.576MHZ-20-B-4-Y-F-T Specifications
    Ratings-
    Frequency24.576 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms