ABLS-25.000MHZ-12-B-4-Y-F-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-25.000MHZ-12-B-4-Y-F-T
ABLS-25.000MHZ-12-B-4-Y-F-T
Part Number
ABLS-25.000MHZ-12-B-4-Y-F-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Data sheet
ABLS-25.000MHZ-12-B-4-Y-F-T.pdf
Delivery Services
ABLS-25.000MHZ-12-B-4-Y-F-T
Comments
    ABLS-25.000MHZ-12-B-4-Y-F-T Specifications
    Ratings-
    Frequency25 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms