ABLS-27.000MHZ-B4-FT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-27.000MHZ-B4-FT
ABLS-27.000MHZ-B4-FT
Part Number
ABLS-27.000MHZ-B4-FT
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
ABLS-27.000MHZ-B4-FT.pdf
Delivery Services
ABLS-27.000MHZ-B4-FT
Comments
    ABLS-27.000MHZ-B4-FT Specifications
    Ratings-
    Frequency27 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms