ABLS-3.6864MHZ-20-D-4-H-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-3.6864MHZ-20-D-4-H-T
ABLS-3.6864MHZ-20-D-4-H-T
Part Number
ABLS-3.6864MHZ-20-D-4-H-T
Manufacturer
Abracon LLC
Description
CRYSTAL 3.6864MHZ 20PF SMD
Data sheet
ABLS-3.6864MHZ-20-D-4-H-T.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
ABLS-3.6864MHZ-20-D-4-H-T
Comments
    ABLS-3.6864MHZ-20-D-4-H-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesABLS
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency3.6864 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±35ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)180 Ohms