ABLS-7.3728MHZ-D-4-Y-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-7.3728MHZ-D-4-Y-T
ABLS-7.3728MHZ-D-4-Y-T
Part Number
ABLS-7.3728MHZ-D-4-Y-T
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
Data sheet
ABLS-7.3728MHZ-D-4-Y-T.pdf
Delivery Services
ABLS-7.3728MHZ-D-4-Y-T
Comments
    ABLS-7.3728MHZ-D-4-Y-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesABLS
    Ratings-
    Frequency7.3728 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms