ABLS-8.000MHZ-20-L-4-Q-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS-8.000MHZ-20-L-4-Q-T
ABLS-8.000MHZ-20-L-4-Q-T
Part Number
ABLS-8.000MHZ-20-L-4-Q-T
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF SMD
Data sheet
ABLS-8.000MHZ-20-L-4-Q-T.pdf
Delivery Services
ABLS-8.000MHZ-20-L-4-Q-T
Comments
    ABLS-8.000MHZ-20-L-4-Q-T Specifications
    Ratings-
    Frequency8 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±100ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms