ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
Part Number
ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
ABLS2-25.000MHZ-2X-FT.pdf
Delivery Services
ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
Comments
    ABLS2-25.000MHZ-2X-FT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesABLS2
    Ratings-
    Frequency25 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.130" (3.30mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms