ABLS3-24.000MHZ-D4YF-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABLS3-24.000MHZ-D4YF-T
ABLS3-24.000MHZ-D4YF-T
Part Number
ABLS3-24.000MHZ-D4YF-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
ABLS3-24.000MHZ-D4YF-T.pdf
Delivery Services
ABLS3-24.000MHZ-D4YF-T
Comments
    ABLS3-24.000MHZ-D4YF-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesABLS3
    Ratings-
    Frequency24 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms