ABM10W-25.0000MHZ-4-B1U-T3
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABM10W-25.0000MHZ-4-B1U-T3
ABM10W-25.0000MHZ-4-B1U-T3
Part Number
ABM10W-25.0000MHZ-4-B1U-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 4PF SMD
Data sheet
ABM10W-25.0000MHZ-4-B1U-T3.pdf
Delivery Services
ABM10W-25.0000MHZ-4-B1U-T3
Comments
    ABM10W-25.0000MHZ-4-B1U-T3 Specifications
    Ratings-
    Frequency25 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance4pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±10ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms