ABM11W-27.0000MHZ-4-D1X-T3
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABM11W-27.0000MHZ-4-D1X-T3
ABM11W-27.0000MHZ-4-D1X-T3
Part Number
ABM11W-27.0000MHZ-4-D1X-T3
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 4PF SMD
Data sheet
ABM11W-27.0000MHZ-4-D1X-T3.pdf
Delivery Services
ABM11W-27.0000MHZ-4-D1X-T3
Comments
    ABM11W-27.0000MHZ-4-D1X-T3 Specifications
    Ratings-
    Frequency27 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance4pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms