ABM3-9.8304MHZ-B4Y-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABM3-9.8304MHZ-B4Y-T
ABM3-9.8304MHZ-B4Y-T
Part Number
ABM3-9.8304MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ 18PF SMD
Data sheet
ABM3-9.8304MHZ-B4Y-T.pdf
Delivery Services
ABM3-9.8304MHZ-B4Y-T
Comments
    ABM3-9.8304MHZ-B4Y-T Specifications
    Ratings-
    Frequency9.8304 MHz
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms