ABM8-27.120MHZ-10-B1U-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABM8-27.120MHZ-10-B1U-T
ABM8-27.120MHZ-10-B1U-T
Part Number
ABM8-27.120MHZ-10-B1U-T
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Data sheet
ABM8-27.120MHZ-10-B1U-T.pdf
Delivery Services
ABM8-27.120MHZ-10-B1U-T
Comments
    ABM8-27.120MHZ-10-B1U-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesABM8
    Ratings-
    Frequency27.12 MHz
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±10ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms