ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T
ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T
Part Number
ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T
Manufacturer
Abracon LLC
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 10PF SMD
Data sheet
ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T
Comments
    ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesABM8G
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency12.288 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms