ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
Part Number
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 10PF SMD
Data sheet
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3.pdf
Delivery Services
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
Comments
    ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3 Specifications
    Ratings-
    Frequency22.1184 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms