C3E-19.200-10-3030-X-CT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
C3E-19.200-10-3030-X-CT
C3E-19.200-10-3030-X-CT
Part Number
C3E-19.200-10-3030-X-CT
Manufacturer
Aker Technology USA
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Data sheet
C3E-19.200-10-3030-X-CT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
C3E-19.200-10-3030-X-CT
Comments
    C3E-19.200-10-3030-X-CT Specifications
    PackageStrip
    SeriesC3E
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency19.2 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms