C5S-27.000-12-1015-R
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
C5S-27.000-12-1015-R
C5S-27.000-12-1015-R
Part Number
C5S-27.000-12-1015-R
Manufacturer
Aker Technology USA
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Data sheet
C5S-27.000-12-1015-R.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
C5S-27.000-12-1015-R
Comments
    C5S-27.000-12-1015-R Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesC5S
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency27 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±15ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms