C5S-50.000-18-3030-M
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
C5S-50.000-18-3030-M
C5S-50.000-18-3030-M
Part Number
C5S-50.000-18-3030-M
Manufacturer
Aker Technology USA
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
C5S-50.000-18-3030-M.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
C5S-50.000-18-3030-M
Comments
    C5S-50.000-18-3030-M Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesC5S
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency50 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)20 Ohms