C6S-50.000-12-1520-M
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
C6S-50.000-12-1520-M
C6S-50.000-12-1520-M
Part Number
C6S-50.000-12-1520-M
Manufacturer
Aker Technology USA
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 12PF SMD
Data sheet
C6S-50.000-12-1520-M.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
C6S-50.000-12-1520-M
Comments
    C6S-50.000-12-1520-M Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesC6S
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency50 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)20 Ohms