C7S-18.432-10-1520-M
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
C7S-18.432-10-1520-M
C7S-18.432-10-1520-M
Part Number
C7S-18.432-10-1520-M
Manufacturer
Aker Technology USA
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 10PF SMD
Data sheet
C7S-18.432-10-1520-M.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
C7S-18.432-10-1520-M
Comments
    C7S-18.432-10-1520-M Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesC7S
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency18.432 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)45 Ohms