E1WCDA12-32.768K
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
E1WCDA12-32.768K
E1WCDA12-32.768K
Part Number
E1WCDA12-32.768K
Manufacturer
Ecliptek
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Data sheet
E1WCDA12-32.768K.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
E1WCDA12-32.768K
Comments
    E1WCDA12-32.768K Specifications
    PackageBulk
    SeriesE1WC
    RoHSRoHS
    TypekHz Crystal (Tuning Fork)
    Ratings-
    Frequency32.768 kHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseCylindrical Can, Radial
    Load Capacitance12.5pF
    Size / Dimension-
    Frequency Stability-
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.244" (6.20mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhms