GL045F23IDT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
GL045F23IDT
GL045F23IDT
Part Number
GL045F23IDT
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Description
CRYSTAL 4.5000MHZ 18PF SMD
Data sheet
GL045F23IDT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
GL045F23IDT
Comments
    GL045F23IDT Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesATSSMGL
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency4.5 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms